Термін зберігання різних продуктів в морозильній камері

By in
507
Термін зберігання різних продуктів в морозильній камері

Якісне безпечне харчування залежить від правильного збереження різних продуктів у морозильних камерах. Продукти можуть зберігатись при кімнатній, низькій температурі або заморожуватися. До переваг заморозки варто віднести економію часу, адже можна швидко приготувати із заморожених напівфабрикатів різні страви. Заморожуючи фрукти, ягоди, зелень на зиму, можна суттєво заощадити гроші, оскільки ціна в цей період завищена порівняно з літнім періодом. Відмінно зберігається в морозилці сир, сирна продукція, яка може швидко зіпсуватись. Зберігання в морозилці різних продуктів дозволяє протягом року тішити сім’ю різноманітним раціоном.

Оптимальні терміни зберігання продуктів у морозильній камері

При температурному порозі -18 градусів за Цельсієм можна зберігати в морозильній камері такі продукти.:

 • курку, іншу птицю до 9 місяців (до 12 — повністю);
 • рибу до півроку (жирна до трьох місяців);
 • м’ясо (конина, яловичина, також баранина, свинина) від 4 до 6 місяців;
 • морепродукти до чотирьох місяців;
 • напівфабрикати (фарш, пельмені, голубці, також вареники, млинці, котлети) приблизно 4 місяці;
 • перець, яблука, персики до 4 місяців;
 • готові страви (різні супи, бульйони, також соуси) до 3 місяців;
 • помідори всього 2 місяці;
 • гарбуз, кабачки до 10 місяців;
 • абрикоси до півроку;
 • гриби приблизно 8 місяців (у вареному вигляді до року);
 • горіхи максимум два роки;
 • морозиво до 2 місяців;
 • вершкове масло або маргарин до дев’яти місяців;
 • хліб до трьох місяців.

Відмінно зберігаються в морозилці трави, зелень, листкове тісто, макарони, готовий рис, очищені банани, яйця без шкаралупи, борошно і на цьому список не закінчується, його можна продовжувати, адже низька температура дозволяє заморожувати практично все, що завгодно.

Що можна заморожувати у морозилці, а що не можна

Є правила зберігання різноманітних продуктів при низьких температурах, які говорять про те, що повторне заморожування продуктів забороняється, тому краще розподіляти на невеликі порції, поміщаючи у спеціальні пакети (попередньо видаливши повітря) або пластикові контейнери. Для зручності можна маркувати заготівлі, вказуючи дату заморозки та кінцевий термін зберігання, щоб не допустити псування продуктів, своєчасно їх використовувати. Важливо розуміти, що неякісні продукти в морозилці не стануть свіжішими, тому не варто цього робити.

Скільки зберігати м’ясо в морозилці, залежить від цілісності та типу. Якщо фарш, то можна використовувати через три, чотири місяці, ціла курка може зберігатися в холоді цілий рік. Термін зберігання напівфабрикатів у заморожуванні становлять до чотирьох місяців. Цього терміну достатньо, щоб не порушилися смакові якості. Щоб знати, скільки зберігаються заморожені овочі, потрібно переглянути таблицю, після чого промити їх, щоб не дати зав’янути, втратити природний колір, відправити в морозилку.

Заборонено заморожувати смажену їжу, сметану, листові салати.

Умови заморожування продуктів

Бажані продукти, різноманітність з готових страв повинні бути кімнатної температури перед заморозкою. Доцільно пряні трави зберігати у формах для льоду, попередньо змішавши з льодом та олією, для зручності у приготуванні та збереженні аромату. Такі форми стануть у нагоді для заморожування бульйону, вина. М’ясні та рибні продукти потрібно ретельно упаковувати, щоб зберегти вологу, не допустити підтікання.

На думку дієтологів, «шокова заморозка» зберігає всі корисні речовини, мікроелементи, вітаміни у фруктах, ягодах, овочах. Але не варто думати так, що продукти в морозильній камері можуть зберігатися вічно. Для кожного продукту свій термін заморозки, тому періодично потрібно наводити лад у морозилці, використовувати швидше ті продукти, у яких закінчується допустимий термін заморозки.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Your email address will not be published.